Kärnhuset är en reklambyrå.
Vi är 22 personer som MED HJÄLP AV kreativ data
och insikter hjälper våra kunder att tänka rätt
tänka nytt och beröra människor.

 

Vi söker fler kärnor

 

Kundansvarig projektledare

Vi söker en driven projektledare med minst 5 års erfarenhet från PR-byrå eller reklambyrå. Du är van att ansvara för egna kunder och både vara strategiskt bollplank till uppdragsgivaren och samtidigt leda arbetsgruppen på byrån.
Läs mer och ansök här.

 

Junior planner

Vi söker en smart och nyfiken junior planner. Du har ett stort intresse för kommunikation, du har koll, är analytisk och inte rädd för siffror. Du delar vår syn på att både förtjänade och köpta medier förtjänar starka idéer i ett kommunikationslandskap där reklam och PR mer och mer flyter ihop.
Läs mer och ansök här.

 

PR-KONSULT

Eftersom förtjänade medier förtjänar starka idéer letar vi nu efter en driven PR-konsult. Jobbet är både operativt och kreativt – du får arbeta nära våra kreatörer och planners och tätt med våra kunder.
Läs mer och ansök här.

Samarbeta?

VI VILL HJÄLPA DIG ATT LÖSA DINA AFFÄRSPROBLEM OCH VI GILLAR ATT FIKA.

HÖR AV DIG TILL JONAS PÅ
073-32 10 100
ELLER
JONAS@KARNHUSET.NET

JOBBA?

vi kan bli ännu starkare. 
Skriv en rad till arvid@KARNHUSET.NET 
om du är kreatör.

Eller tilL JONAS@KARNHUSET.NET
om du har andra skills
att bidra med.

PRAKTISERA?

VARJE ÅR TAR VI IN
ETT FÅTAL PRAKTIKANTER.

VILL DU BLI EN AV DEM?

KONTAKTA
MARCIN@KARNHUSET.NET


Annica Hedin
Copywriter
Tel: 070-88 93 915
annica.hedin@karnhuset.net
 

Arvid Wennel
CD
Tel: 070-854 10 79
arvid@karnhuset.net
 

Carl Wahlberg
Planner
Tel: 076-0237866
carl@karnhuset.net
 

Daniel Lundkvist
Designer
Tel: 0768-53 94 45
daniel@karnhuset.net
 

David Elander
AD
Tel: 070-7390382
david@karnhuset.net
 

Emilie Thorsén
PR-strateg och projektledare
Tel: 073-960 06 31
emilie@karnhuset.net
 

Hanna Holmin
Produktionsledare
Tel: 070-810 88 58
hanna.holmin@karnhuset.net
 

Hannes Tomani
Copywriter
Tel: 070-7495 784
hannes@karnhuset.net
 

Ivo Lundin Hatje
AD
Tel: 072-28 30 741
ivo@karnhuset.net
 

Jakob Westman
AD
Tel: 070-54 54 940
jakob@karnhuset.net
 

Johan Henriksson
Projektledare
Tel: 073-36 44 961
johan@karnhuset.net
 

Jonas Järnfeldt
Projektledare
Tel: 073-32 10 100
jonas@karnhuset.net
 

Julia Eriksson
Copywriter
Tel: 070-304 13 72
julia.eriksson@karnhuset.net

Julia Åström
Original
Tel: 070-372 76 43
julia.astrom@karnhuset.net
 

Klara lund
Pr-konsult
Tel: 070-68 82 565
klara@karnhuset.net

LiNDA Ulving
ProDUKTIONSledare
Tel: 0760-06 89 38
liNDA@karnhuset.net

Lisa Sjöstrand
Byråchef
Tel: 070-422 33 77
lisa@karnhuset.net
 

BJÖRN INGMAN
Research director
Tel: 073-380 00 16
BJORN.INGMAN@KARNHUSET.NET

Marcin Tallmarken
Digital Produktionsledare
Tel: 073-982 38 52
marcin@karnhuset.net
 

Marcus Tägtström
VD och projektledare
Tel: 070-280 17 00
marcus@karnhuset.net
 

Ulf Stafström
Designer
Tel: 070-572 63 16
ulf@karnhuset.net
 

Patrik Lundberg
Planner
Tel: 070-27 98 405
patrik@karnhuset.net